O mne

Fotografii som sa začal venovať už v roku 2009. Najskôr to boli iba fotky krajiniek lacným fotoaparátom. Po viacerých kamarátskych pochvalách som sa rozhodol,že za investujem a kúpil som si zrkadlovku. Bolo to na začiatku zimy a tak som mal možnosť ponoriť sa do štúdia rôznych publikácií od základov práce s DSLR, cez fotenie krajín, miest až po fotenie portrétov a aktov.

Portréty a akty boli tie žánre, ktoré som si najviac obľúbil a rýchlo som zistil, že škatuľkovať na jednu alebo druhú stranu bolo veľmi náročné. Moje fotografie mali často krát vždy niečo z toho druhého. Obe strany sa spájajú v boudoir, ktorý zmýva hranice a necháva mi voľnosť pri zachytení ženskej krásy, nehy a sily.

A technika ktorou fotím? Prvá zrkadlovka ktorú som mal bol Nikon D40, k nemu pár základných objektívov. Keďže niektoré technológie novších modelov ma oslovili prešiel som na Nikon D90. Spolu s ním som si vyskúšal mnoho objektívov, portrétne, telee zoom, makro, univerzálne až som napokon zistil, že Tamoron 28-75 F2.8 a pevný Nikkor 50mm F1.8 sú tou najlepšou dvojicou. Keďže je ale fotenie mojim hobby a chcel som mať fotoaparát častejšie pri sebe prešiel som na bezzrkadlovku Olympus OMD-EM 10 mark II aktuálne s tromi objektívmi. Panasonic Panasonic Lumix G Vario 12-60mm f/3.5-5.6, Panasonic Lumix G 20mm F1.7 II a Panasonic Lumix G 42,5 F1.7.